شماره تماس : 09213579797

سئو سایت با تولید محتوا

سئو سایت با تولید محتوا

 سئو چیست ؟ اصول اساسی در سئو کدامند ؟ تولید محتوی به چه معنی ست؟


سئو در واقع به معنی بهینه سازی موتورهای جستجو یا بهینه سازی وب سایت می باشد به شکلی که مردم بتوانند از طریق موتورهای جستجو مانند گوگل به راحتی موضوعات مورد نظرشان را پیدا کنند.
امروزه کاربران بسیاری در اینترنت در پی راهی برای افزایش سئو هستند ، برای یک طراح سایت لازم است که بدانند سئو چیست و از کجا باید شروع کرد .

آنچه موتور جستجوگر گوگل را بر آن داشت تا الگوریتم هایی همچون پاندا و پنگوئن و یا الگوریتمهای دیگر را طراحی کند چه بود ؟

به دنبال افزایش روز افزون درخواستها در اینترنت ، گوگل محبوبترین موتور جستجو به دنبال راهی برای رضایتمندی بیشتر مشتریانش بود .

آنها متوجه شدند کاربرانشان زمان زیادی را در اینترنت صرف می کنند تا به خواسته خودشان دست پیدا کنند و این یکی از مهمترین مسائلی بود که کاربران را خسته و ناراحت می کرد .

تولید محتوای های تکراری و یا اسپم ، سایتهایی بدون محتوی واقعی ولی با رنک خوب و سوء استفاده برخی سایتها از شیوه های امتیازدهی گوگل باعث شد تا این موتور جستجو راهی برای رفاه مخاطبینش پیدا کند . 
از آنجا که مهمترین هدف گوگل در این اگوریتمها به دست آوردن راهی برای یافتن اطلاعات مناسب تر توسط مشتریانش بود یکی از اصول اساسی آنها تولید محتوی مبتنی بر سئو بود . 

محتوا سازی مناسب را از کجا شروع کنیم ؟ 
پیدا کردن کلمات کلیدی اولین قدم :
برای پیدا کردن پاسخ این سوال بهتر است ابتدا نگاهی به مفهوم کلمات کلیدی بیاندازیم ، کلمات کلیدی در اصل همان کلماتی هستند که بیشترین احتمال سرچ را در پنل یک موتور جستجو در رابطه با یک موضوع دارند ، به طور واضح تر بسیاری از کاربران اینترنت به پنل گوگل وارد می شوند و برای سرچ موضوعاتشان از این کلمات استفاده می کنند گوگل ابزار خوبی به نام Keyword planner را به طور رایگان در اختیار کاربران قرار داده تا بتوانند از آن برای پیدا کردن این جستجوهای بهینه استفاده کنند ، علاوه ابزارهای رایگان و بسیار جذاب دیگری همچون Übersuggest ، Keyword Tool IO ، SEOChat Suggestion Keyword Finder و البته بسیاری دیگر نیز در اختیار کاربران مشتاق برای سئو قرار دارد ، هر کدام از این ابزار ویژگیهای خودش را دارد ، شما می توانید از تمامی آنها بهره ببرید .
هربار که موتور جستجوی گوگل کلماتی را از کاربر دریافت می کند شروع به گشتن در ایندکسها و محتوی سایتها می کند و زمانی که کلمات منطبق بر آنها را پیدا می کند آن را به کاربر معرفی می کند تا از انها استفاده کند .

پس به کار بردن کلمات کلیدی مورد جستجو در سایتها اولین قدمی است که شما برای یک تولید محتوی مناسب به آن نیاز دارید
 

بهینه سازی کلمات کلیدی
به عنوان یک تولید کننده محتوی باید بدانید کجا و چگونه از کلمات کلیدی استفاده کنید ، علاوه انجام بهینه سازی کلمات باید به طور مداوم انجام شود . لازم است که در هر زمان به بررسی بهترین کلمات در جستجو بپردازید و از احتمالات کوچک نیز غافل نشوید ، منظور از احتمالات کوچک کلماتی است که شاید در صدر جستجو ها نیستند ولی به راحتی می توانید آنها را در یک مقاله خوب و پر محتوی به کار بگیرید تا بازه پوششی شما را در جستجو افزایش دهند .

سازماندهی محتوا :
محتوی شما باید برای مخاطبتان طراحی شود نه برای موتورهای جستجو ، استفاده منطقی و درست از واژه ها و جملات قابل درک برای کاربر در صدر اهمیت جستجو است .

الگوریتمهای جستجو نه تنها به وجود کلمات کلیدی بها می دهند بلکه زمان صرف شده توسط یک کاربر در سایت شما یکی از ملاکهای ارزیابی صفحات شما هستند ، تولید یک محتوی کم اهمیت از دید کاربر باعث می شود او به سرعت صفحه شما را ترک کند و این پیام را به گوگل ارسال کند که این صفحه مفید نبوده و کاربر آن را نپسندیده است ، پس گوگل به شما امتیازی نخواهد داد .

ارتقاء محتوا در سایت :
این به معنی افزایش دید در محتوی است ، ایجاد لینک های داخلی در محتوی (رعایت تعداد لینکها بسیار مهم می باشد لینکهای زیاد به گوگل پیامی مبتنی بر اسپم بودن خواهد داد و به جریمه سایت ختم خواهد شد ) یکی از راههای افزایش دید آن محتوی است انکر لینکها به مخاطب کمک می کنند تا مطلب مورد نظرشان را به طور کامل و در یک اجماع خوب ببینند و هربار برای به دست آوردن اطلاعات لازم به این لینکها مراجعه کنند . 
بک لینک و یا لینکهای خارجی باعث می شوند گوگل به اعتبار سایت شما بیافزاید ، البته باید گفت تمامی بک لینکها از نظر موتورهای جستجو مفید فایده نبوده و بسیاری از آنها را نخواهند پذیرفت اما ایجاد بک لینکهای معتبر از سایتهای معتبر به شما و سایت اعتبار بخشی خواهد کرد .
زمانی که من طراحی سایت را شروع کرده بودم به عنوان یک طراح مبتدی تصورم این بود که تنها یک سایت زیبا و جذاب می تواند من را به خواسته ام برساند ولی امروز می دانم آنچه در ساخت یک سایت می تواند شما را به هدفتان برساند یک طراحی شیک به تنهایی نیست بلکه سئو همانند موتوری است که بدون آن یک اتوموبیل در پوسته پورشه هیچ کاربردی ندارد .